Obilježavanje Dana pobjede i Domovinske zahvalnosti, 18. obljetnice oslobodilačke akcije Oluje i Dana hrvatskih branitelja

Objavljeno u Obavijesti

Udruga 142. brigade HV pokreće incijativu da zajedno sa uredom Gradonačelnika Drniša i gradskim vjećem grada Drniša dostojno obilježimo Dan pobjede i Domovinske zahvalnosti, 18. obljetnicu oslobodilačke akcije Oluje i Dan hrvatskih branitelja.

05. kolovoza treba se svečano obilježiti i u najmanjem selu u Hrvatskoj, a naročito u mjestima koji su tih dana oslobođena od okupacije onih koji su provodili ideju o Velikoj Srbiji. Držimo da i samo sa osloncem na lokalne resurse (klapa Drniš, tamburaški orkestar Krsto Odak, puhački orkestar Drniš, KUD-ovi iz okolnih mjesta, te glazbeni sastav Drniš Jam i dr..) možemo svečano i dostojanstveno obilježiti dan oslobođenja cjelog Drniškog kraja. 

Našom incijativom ne želimo na bilo koji način opstruirati proslavu U Kninu i ili Čavoglavama koju organiziraju naši prijatelji i suborci. 

Molimo Vas da putem komentara na našoj Facebook stranici izrazite svoje mišljenje o našoj incijativi. Hvala!