Izabrano novo vodstvo Udruge 142.brigade

Objavljeno u Novosti

Dragan Radeljak novi je predsjednik Udruge 142. Brigade HV, a potpredsjednici su Ivica Reljanović i Tino Pranić. To je jednoglasno odlučilo tridesetak branitelja s cijelog drniškog područja, pripadnici postrojbi drniške 142. brigade koji su nazočili izbornoj Skupštini Udruge branitelja 142. brigade Hrvatske vojske. Među njima su bila i tri nekadašnja zapovjednika brigade, te većina zapovjednog kadra, danas umirovljenih časnika Hrvatske vojske.

Skup je započeo odavanjem počasti minutom šutnje poginulim braniteljima, a potom je dosadašnji predsjednik Udruge Joško Ćevid podnio izvješće o četverogodišnjem radu Udruge s posebnim naglaskom na aktivnosti i manifestacije u kojima je Udruga 142. brigade bila organizator ili sudjelovala. Usvojen je i plan rada za 2015. godinu kada će se uvesti i simbolična članarina od 100 kuna godišnje, najavljeno veće angažiranje Udruge u bolje obilježavanju i u Drnišu Dana pobjede i domovinske zahvalnosti i Dana branitelja 5. kolovoza,te obilježavanja rujanskog rata. U cilju vjerodostojnog prikazivanja Domovinskog rata planira se u suradnji sa osnovnim i srednjom školom na drniškom području organizirati sat povijesti.

Usvojen je i zaključak da četiri udruge proizišle iz Domovinskog rata što djeluju na drniškom području upute zajednički zahtjev Gradu Drnišu i općinama Promina, Ružić i Unešić za novčanu potporu u organiziranju pravne službe u okviru Udruge 142. brigade koja bi pružala pomoć i savjete u rješavanju brojnih nagomilanih problema branitelja s ovog područja. Sa skupa upućen je poziv braniteljima da obave upis u Udrugu jer jedino tako postaju članovi, jer samo sudjelovanje u postrojbama brigade ne znači da su i članovi Udruge 142. brigade HV ako nisu obavili upis.

Dodajmo kako su branitelji okupljeni na izbornoj Skupštini odlučili dužnost tajnika u Udruzi 142. brigade i u novom četverogodišnjem mandatu provjeriti Robertu Mihaljeviću, a ujedno su izabrali novo predsjedništvo, nadzorni odbor i sud časti.

Izabrano je vodstvo udruge za sljedeće četverogodišnje razdoblje, i to:

Upravni odbor

 • Dragan Radeljak, predsjednik Udruge i upravnog odbora
 • Tino Pranić, dopredsjednik
 • Ivica Reljanović, dopredsjednik
 • Joško Ćevid, član upravnog odbora
 • Roko Mijić, član upravnog odbora
 • Frane Jakelić, član upravnog odbora
 • Željko Batina, član upravnog odbora
 • Frane Jakelić, član upravnog odbora
 • Ivan Bronić, član upravnog odbora
 • Robert Mihaljević, član upravnog odbora, Tajnik Udruge 142 brigade HV

Nadzorni Odbor

 • Tihomir Budanko
 • Veljko Buzov
 • Željko Stojanović

Sud časti

 • Željko Nakić
 • Miro Kokiić
 • Vinko Šupe